Využijte až 50% slevu na kurzy v MIXIE®AKADEMII při slavnostním spuštění webu! 

3 BIOží tipy na nerafinovaná sladidla vhodná i pro diabetiky!

Cukr, cukr, cukr…Řekněte to 100x a zamotá se vám jazyk 🙂 
Jenže toto slovo se stalo strašákem pro drtivou většinu populace. Strašákem, který nesídlí pod postelí, ale téměř všude kolem nás…
Přestože o škodlivosti bílého cukru byly napsány desítky, ne-li stovky článků, roční spotřeba tohoto “bílého zabijáka” v Česku ještě stále přesahuje 40kg na dospělého jedince!
Cukr by přitom měl být první položkou, kterou ze svého jídelníčku odstraní každý zdravě žijící člověk…

Snad žádná jiná ingredience není v kuchyni tolik na pranýři. Obviňují jej ze všech lidských civilizačních onemocněních a už jen při vyslovení toho slova přiberou někteří pár gramů. Jenže ne vše je tak černobílé a protože se veškerý cukr a přírodní sladidla hodila do jednoho pytle, lidé dnes zmateně pobíhají a hledají, čím teda vlastně sladit

EXISTUJE ZDRAVÝ CUKR?

Vědci vykoumali, že bílý, rafinovaný cukr působí na mozek podobně jako kokain – proto není divu, že po něm tolik prahneme… Jenže, co když s tím chce člověk přestat, ale nic není „tak dobré“?
Řekněme si na rovinu – s placebo efektem to budete mít přece jen snazší. Přece jen jsme naše RAW dobroty připravovali úžasně sladké a přesto bez bílého cukru – vše jsme tak ověřili v praxi.
Proto se zaručujeme za níže popsaná sladila, která plnohodnotně nahradí bílý cukr a ještě jsou vhodná i pro osoby trpící cukrovkou:

 • KOKOSOVÝ CUKR
  – kokosový cukr jsme si zamilovali na první ochutnání! Nenechte se však zmást, kokosový cukr se nevyrábí z kokosu, nýbrž z nektaru květu, ze kterého by jinak kokos vzešel. Má stejnou sladivost jako běžný cukr a je tak vhodný jako ideální náhrada klasického bílého cukru a umělých sladidel. Seženete ho převážně v BIO kvalitě a ve všech dezertech je úžasný!
  nízký glykemický index a přirozený obsah základních aminokyselin a minerálů – např. železa, hořčíku, draslíku, zinku a dalších. Je tedy skvělý pomocník pro zdraví a můžete ho používat pořád dokola!
 • RÝŽOVÝ SIRUP
  – rýžový sirup je naše nejčastější a nejoblíbenější sladidlo a v MIXIE jsme ho používali pořád. Konkrétně jsme používali rýžový sirup 
  nejvyšší gradace vznikající fermentací rýže. Výhodou je jeho jemné aroma, díky čemuž při jeho použití nedochází k aromatickému ovlivnění konečné vůně RAW dobrot, dezertů, pečiva, koktejlů, krému…
  Rýžový sirup je tak skvělým přírodním sladidlem, který díky svému složení a nižšímu glykemickému indexu nezatěžuje slinivku. Oproti běžnému cukru nepřekyseluje žaludek (má vyšší pH) a nepřispívá k vyplavování některých minerálů z lidského organismu.
 • XYLITOL
  březový cukr – xylitol nebo také Birch sugar  je přírodní sladidlo, které vypadá a chutná stejně jako klasický bílý cukr. Má stejnou sladivost, až se téměř vyrovná klasickému cukru, kalorickou hodnotu má však o 40 % nižší. Je tak vhodný jako ideální náhrada klasických i umělých sladidel.
  Díky jeho nízkému glykemickému indexu je vhodný pro diabetiky a doporučujeme ho směle použít na RAW výrobky, pečení, vaření, k zavařování i jako sladidlo nápojů.

KDE JE KOUPÍTE?

Kokosový cukr máme vyzkoušený zde PŘEJÍT NA KOKOSOVÝ CUKR >>>

Zde koupíte rýžový sirup, který jsme používali my PŘEJÍT NA RÝŽOVÝ SIRUP >>>

Stránka, kde koupíte xylitol , jinak koupíte v Globusu PŘEJÍT NA XYLITOL >>>

Sladidel je samozřejmě více – určitě vyzkoušejte také čekankový sirup, datlový sirup, tmavý agávový sirup nebo klidně jen pořádnou hrst rozinek či datlí Medjool

Další tipy kde a co kupujeme za ingredience, koření a kuchyňské pomůcky najdete v našich RECENZÍCH >>>

Brzy se můžete těšit na další zkušenosti z praxe,

váš tým MIXIE

STÁHNĚTE SI ZDARMA E-BOOK UKÁZKOVÝCH RECEPTŮ MIXIE®

3 MIXIE® SNÍDAŇE z MIXIE®AKADEMIE

+ TIPY a TRIKY z praxe

Ukázkové MIXIE® recepty doplněné o tipy&triky z praxe, nákupním seznamem a originální cenovou kalkulací, vám doma ihned ušetří čas i peníze

BONUS 1# S námi nepotřebujete mixér za tisíce!

BONUS 2# Získáte ihned nový a lepší úhel pohledu na svůj čas, nákup i peníze :)

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • Chcete vědět, že jsme zveřejnili nový článek?
 • Kategorie
 • Sledujte nás na facebooku