SPOLUPRÁCE

Tento článek je jak pro firmy, které by chtěly spolupracovat, tak pro vás všechny – čtenáře a sledující :)

Samozřejmou podmínkou pro spolupráci s námi je, aby produkty a témata byly rostlinné, v rámci kosmetiky a domácích přípravků netestované na zvířatech (musí splňovat HCS/HHPS certifikát) a aby se prostě hodil do našeho obsahu. Na webu cíleně nepropagujeme značkový alkohol, jakoukoliv formu kouření a užívání tabákových výrobků nebo  “fast fashion” vyrobenou v nehumánních podmínkách…

So spoluprací se na nás směle obraťte na chci@mixie.cz nebo přes naše sociální sítě - nicméně na mailu je to nejjistější :)

Ze slovníčku spoluprací:
Bártr – firma pošle zadarmo svoje produkty influencerovi na recenzi nebo za jiným účelem propagace
Spolupráce – finančně ohodnocená spolupráce, které produkce společnosti sjednala s  influencerem
Affiliate – influencer dostáva malé procenta z prodeje produktů, které se koupí díky slevovému kódu nebo linku, který nabízí jeho čtenářům a sledovatelům
Influencer – bloger, youtuber, instagramer, který má své sledovatele

Z principu odmítáme spolupráce, kde by bylo podmínkou psát č mluvit jen pozitivně o produktu. Automaticky odmítáme spolupráce, kde by bolo podmínkou psát či mluvit negativně o konkurenčním produktu či konkurenci celkově. Chceme mít volnou ruku a podávat naše recenze upřímně a nezaujatě. Produkty reálně použijeme v praxi nebo otestujeme na sobě tak dlouho, jak je možné pro získání reálných výsledků. Pokud však dojde na situaci, že se nám produkt opravdu nezalíbí - nechutná například, tak spolupráci ukončíme a peníze samozřejmě neúčtujeme. Tak firma neplatí za negativní veřejnou recenzi a my se necítíme zle či pod tlakem. Náš pravdivý názor na produkt s vámi můžeme potom sdílet, pokud se na to budete ptát a budete ho chtít slyšet :)

Bártr
Nabídek na bártr dostane asi každý influencer nejvíc. A vy je doufáme taky dobře rozpoznáte :) Nicméně našim čtenářům a sledovatelům vybíráme jen to nejlepší a třídíme takzvaně "zrno od plev". Pokud to myslíte se svou nabídkou vážně, tak nám prosím posílejte pouze promyšlené win-win bártry, které jsou zajímavé pro naše témata a zároveň nezabírají mnoho drahoceného času (např. pokud chce firma za věc v hodnotě 200 Kč 3 posty na instagram a 2 středně dlouhé články na blog, tak to rovnou odmítáme). My známe hodnotu svého času i času našich čtenářů. Zejdnodušeně vybíráme bártry, které nemají šílené podmínky a jsou pro nás a naše čtenáře zajímavé. Také oceňujeme, když značky neposílají bártry úplně každému (což pak leze na nerzvy nejen našim fanouškům, ale i nám jako blogerům) - nechceme být jedni ze sta! Nejraději máme bártry, kde dává firma absolutní volnost - když se nám produkt zalíbí a hodí se k našemu tématu, rádi ho zpropagujeme. Když ne, tak ne :) Jak jde o bártr tak uvádíme, že jsme produkt dostali od firmy a také přidáme hashtag #bartr pro nejlepší orientaci.

Bártrů je tedy nejvíc, ale zde jsou některé dlouhodobější:
Revoluční kadeřnictví Jiřího Horáka
Ame quilt
Domácí štěstí Kroměříž

Bártry, se kterými spolupracujeme jsou samy o sobě skvělé, mají skvělé lidi a nakupovali bychom u nich i bez podobné spolupráce. Je s nimi radost spolupracovat - k ničemu nás nenutí a jednoduše budujeme vztah. 

 
Spolupráce
K podmínkám placené spolupráce platí všechno, co jsme psali výše. Každou spolupráci zvažujeme velice individuálně. Kominukace a jasná pravidla jsou při spolupráci velmi důležité. Při spolupráci rovnou počítejte, že chceme uvádět naše reálné pocity a postřehy, negativa i pozitiva. I když je celková recenze pozitivní, tak vždy uvádíme (pokud něco takového bude) i drobné nedostatky nebo co nám konkrétně nevyhovovalo - počítejte s tím.

Pokud u nás najdete post, článek nebo video s textem "Vzniklo ve spolupráci s XYZ" anebo hashtag #spolupráce, tak jde o placenou spolupráci. Někdy se stane, že něco doporučíme aniž by to spolupráce byla - v tomto případě upozorníme, že to není nic placeného :)  

Naši čtenáři si zaslouží jen to nejlepší a proto vybíráme jen kvalitní partnery, kteří nejedou jen suchý byznys, ale mají v zájmu i jiné hodnoty ♥

Affiliate
Pokud máte e-shop nebo prodáváte cokoli, co souzní s naším tématem, rádi se propojíme i přes affiliate možnost.

Naše affiliate spolupráce:
Nejodstavnovac.cz – na všechny jejich produkty jsme usmlouvali slevu 1000 Kč při zakoupení některého z našich e-booků.
Beet-it - 100% přírodní produkty nejen pro sportovce, na výši % slevy zatím jednáme

Vybrali jsme tyto dvě značky, protože je známe roky a víme, že jsou kvalitní. Odšťavňovač Kuwings máme už třetím rokem a prodělal s námi tisíce šťáv - držák, který funguje bez chybičky. Beet-it je super kvalitní energy shot, funguje a naši zákaníci ho milovali!

 
Doufáme, že je ohledně možností spolupráce vše jasně vysvětleno a objasněno. Pokud jste narazili na něco, co vám chybí k ucelenému obrázku, zeptejte se nás!

Sami vyhledáváme nové i známé vege či raw produkty, které vyzkoušíme a které nás můžou nadchnout - to znamená, že ne všechny značky na našich stránkách znamenají spolupráci. O novinky máme přirozený zájem a přijímáme i vaše tipy na to, co si máme koupit nebo ochutnat :) 

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH